Czy możliwe jest prowadzenie działalności gospodarczej w trakcie upadłości konsumenckiej? Z pomocą przychodzi postanowienie Sądu Okręgowego ze Szczecina z dnia 9 stycznia 2019 r.
Upadłość konsumencka członka zarządu spółki z o.o. lub samego prezesa jest często receptą na uwolnienie się od długów - firmowych oraz prywatnych. Szczegóły i analiza kilku wariantów w poniższym artykule.
Upadłość konsumencka, choć wiąże się z licznymi plusami i minusami, stała się intratnym sposobem zarobkowania przez różne podmioty. W artykule wskazujemy na co zwrócić uwagę przy wyborze kancelarii do upadłości konsumenckiej.
Wierzyciele w upadłości konsumenckiej swojego dłużnika odgrywają istotną rolę. Ich aktywność może bezpośrednio przekładać się na sposób w jaki sąd i syndyk będą prowadzić postępowanie upadłościowe. Zagadnienia często pomijane, ponieważ większość opracowań w internecie skupia się głównie na upadłym. Jakie zatem wierzycielom przysługują uprawnienia w związku z upadłością konsumencką ich dłużnika? Omówienie wybranych zagadnień, przydatnych...
Upadłość konsumencka w 2021 roku z pewnością pozostanie atrakcyjnym sposobem wyjścia z długów. Ubiegły rok nie należał do najłatwiejszych, co w oczywisty sposób przełożyło się na rekordową ilość wniosków o upadłość konsumencką. Przewiduje się zatem, że w bieżącym – 2021 roku, upadłość konsumencka wciąż będzie zyskiwała na swojej atrakcyjności. Nic też nie wskazuje, aby ustawodawca...