Kancelaria prawna KL Law Polska

KL Law Polska funkcjonuje na krajowym rynku prawnym od 2014 roku. Wcześniej powstało biuro KL Law z siedzibą w Londynie, które świadczy usługi m.in. na rzecz polskiej społeczności w Wielkiej Brytanii.

Specjalizacja kancelarii KL Law Polska, czyli wszelkie zagadnienia prawne związane z niewypłacalnością wśród konsumentów i firm, wynikła z zapotrzebowania naszych klientów i w sposób naturalny ukształtowała naszą praktykę. Istotna zmiana regulacji upadłościowych, która została zapoczątkowana w dniu 31 grudnia 2014 r., kontynuowana w 2016 i 2020 r., spowodowała, że zdecydowana większość osób zmagających się z długami zyskała realne narzędzie do zakończenia swoich kłopotów finansowych. Tym narzędziem była "nowa upadłość konsumencka". O tym, że tego typu metoda radzenia sobie ze stanem niewypłacalności jest coraz powszechniejsza świadczą przede wszystkim dane statystyczne, które wskazują, że liczba upadłych z roku na rok zdecydowanie przybywa.

W składzie naszego zespołu znajdują się doradca restrukturyzacyjny (syndyk) oraz adwokat, którzy zapewniają kompleksową pomoc prawną na każdym etapie postępowania upadłościowego. Dzięki wsparciu młodszych prawników staramy się również dbać o rzetelny kontakt z klientem, aby ten czuł się komfortowo korzystając naszej pomocy.

Obsługa zdalna

Nasze biura są w Gdańsku, Gdyni i Warszawie. Nie oznacza to jednak, że nie możemy zająć się Twoją sprawą. To czego potrzebujemy do skutecznego prowadzenia postępowania, to pełnomocnictwo, dokumenty i kontakt z klientem.

Rezultaty

Dzięki doświadczeniu zyskanemu w sądach upadłościowych w całej Polsce staramy się zmaksymalizować Twoją szansę na pomyślne oddłużenie.

Konsultacja w biurze

Rozwój technologii z pewnością sprzyja pracy z klientem "na odległość". Nie oznacza to jednak, że odeszliśmy od tradycyjnego modelu współpracy, który poprzedzony jest spotkaniem w biurze i analizą zaistniałego stanu faktycznego.

Dlaczego my?

Doradca restrukturyzacyjny

Filip Kozik

Nowa upadłość konsumencka ma być rozwiązaniem, które pozwoli na szybsze pozbycie się długów!

Od wejścia w życie zmian w prawie w upadłościowym w dniu 31 grudnia 2014 r. ogłoszenie upadłości stało się bardziej osiągalne. Wielu zadłużonych konsumentów było zmuszonych do egzystowania w szarej strefie przez lata, często nie z własnej winy.

Wraz z nowelizacją upadłości konsumenckiej liczba upadłych rosła z miesiąca na miesiąc. Przez okres kilku lat, mimo swoich niedoskonałości, stała się coraz popularniejszą metodą radzenia sobie z kłopotami finansowymi.

O potrzebie poprawy postępowań prowadzonych wobec konsumentów mówiło się już od dłuższego czasu. Z dniem 24 marca 2020 r. zaczną obowiązywać nowe zasady upadłości konsumenckiej, które zmienią jej dotychczasowy kształt.

Głównym założeniem było skrócenie czasu trwania procedury upadłościowej. Bazując na kształcie obowiązującej ustawy można przewidywać, że cel zostanie osiągnięty na skutek "przerzucenia" dużej ilości obowiązków bezpośrednio na syndyka, gdy sprawa nie jest skomplikowana (upadły ma znikomy majątek lub niewielu wierzycieli).

Bazując na doświadczeniu zdobytym przed sądami na terenie całej Polski w ponad kilkuset sprawach, zapewniamy kompleksową obsługę zarówno postępowań upadłościowych oraz restrukturyzacyjnych.

Zachęcam do kontaktu!

Skontaktuj się z nami!

Tel: 58 380 26 56

Chcesz się spotkać osobiście? Zobacz gdzie prowadzimy biura!