Jak pomagamy?

Restrukturyzacja przedsiębiorstwa jest procesem długofalowym i wymagającym odpowiedniej wiedzy i przygotowania. Zespół prawny kancelarii prawnej KL Law Polska stanowią doradca restrukturyzacyjny oraz adwokat wspierani przez grono specjalistów. Dzięki wielozadaniowemu zespołowi jesteśmy w stanie zapewnić kompleksową obsługę prawną postępowań restrukturyzacyjnych i upadłościowych.

W ramach naszego wsparcia możesz liczyć na:

  • analizę sytuacji ekonomicznej przedsiębiorstwa;
  • doradztwo w kontekście wyboru właściwego postępowania restrukturyzacyjnego;
  • doradztwo dla podmiotów będących w trakcie postępowania restrukturyzacyjnego;
  • przygotowanie wniosków o otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego;
  • przygotowanie propozycji układowych i wstępnych planów restrukturyzacyjnych, a także wszelakich wniosków i pism, które mogą wystąpić w toku postępowania.

Ponadto, zajmujemy się:

  • reprezentacją dłużników w przedmiocie otwarcia postępowania restrukturyzacyjnego przed sądami na terenie całej Polski;
  • pełnieniu funkcji nadzorcy układu w postępowaniu o zatwierdzenie układu, nadzorcy sądowego w przyspieszonym postępowaniu układowym i postępowaniu układowym oraz zarządcy w postępowaniu sanacyjnym;
  • podejmowaniem środków zaradczych na rzecz dłużników, których wierzyciel złożył wniosek o upadłość.

Nasze usługi kierujemy także do wierzycieli, których dłużnicy są w trakcie restrukturyzacji.

Co warto wiedzieć?

Postępowania

Ustawa przewiduje cztery rodzaje postępowań restrukturyzacyjnych. Wybór właściwego może przełożyć się na skuteczność całego procesu!

Odpowiedzialność

Członek zarządu spółki z o.o. może uniknąć odpowiedzialności osobistej majątkiem prywatnym, jeśli we właściwym czasie zostanie otwarte postępowanie.

Doradca restrukturyzacyjny

Usługi z zakresu prawa restrukturyzacyjnego są świadczone przez licencjonowanego doradcę restrukturyzacyjnego.

Korzyści

Uniknięcie upadłości

Jeśli Twoją firmę napotkały chwilowe problemy związane z niewypłacalnością, a upadłość to całkowita ostateczność, to warto rozpocząć postępowanie restrukturyzacyjne. Procedura służy temu, aby firma mogła z powrotem wrócić na właściwe tory i funkcjonować przynosząc wymierne korzyści finansowe.

Ochrona przed wierzycielami

W toku postępowania restrukturyzacyjnego dłużnik chroniony jest przed agresywnymi działaniami wierzycieli. Posiadany majątek (np. maszyny) może być niezbędny do właściwego wykonania układu!

Czas

Restrukturyzację przedsiębiorstwa można zacząć zanim powstanie stan niewypłacalności. Co do zasady, im szybciej podejmiesz odpowiednie działania, tym prostsza może być procedura restrukturyzacji Twojej firmy!