Upadłość konsumencka – im szybciej zrobisz pierwszy krok, tym prędzej uporasz się ze swoim zadłużeniem.

Podjęcie starań o ogłoszenie upadłości konsumenckiej nie jest rzeczą łatwą. Często pomysł ten pojawia się w sytuacji, gdy dotknęła nas jakaś życiowa tragedia – np. kłopoty ze zdrowiem, utrata pracy, trudna sytuacja rodzinna lub niepowodzenie w biznesie, a problemy finansowe stają się coraz poważniejsze.

Wierzyciele wykonują uporczywe telefony i wysyłają wezwania do zapłaty. Zostają wszczęte pierwsze postępowania sądowe, a następnie komornik próbuje ustalić majątek dłużnika. Podwyższony poziom stresu może prowadzić do podjęcia nieracjonalnych decyzji, które z prawnego punktu widzenia w kontekście ewentualnej upadłości konsumenckiej mogą być bardzo istotne.

Pamiętaj, że szybkie podjęcie działań może Cię uchronić przed wieloma, przykrymi konsekwencjami bycia dłużnikiem.

Upadłość konsumencka

Prawnik | Adwokat | Radca prawny

Ważne jest, aby nie odwlekać kontaktu z prawnikiem i znaleźć odpowiednią pomoc prawną stosunkowo szybko.

We wszystkie sprawy naszych Klientów o ogłoszenie upadłości konsumenckiej są zaangażowani adwokaci i radcowie prawni, którzy posiadają odpowiednie przygotowanie teoretyczne oraz merytoryczne.

Na każdym etapie sprawy są wspierani przez grono prawników, które na bieżąco pomaga Państwu w przygotowywaniu odpowiedniej dokumentacji, a także wskazuje instytucje, do których trzeba się zwrócić, by uzyskać odpowiednie informacje na temat posiadanego zadłużenia.

Uczestniczyliśmy już w postępowaniach o upadłość konsumencką, które dotyczyły:

Upadłość konsumencka

Kancelaria prawna KL Law Polska

Pomoc prawników kancelarii prawnej KL Law Polska w sprawach o upadłość konsumencką polega m.in. na:

  • zweryfikowaniu stanu faktycznego i dokonaniu oceny, czy klient spełnia przesłanki umożliwiające ogłoszenie upadłości konsumenckiej
  • udzielaniu porady prawnej w zakresie postępowania upadłościowego osoby fizycznej i przedstawieniu wszystkich zalet oraz wad w przypadku wydania postanowienia o ogłoszeniu upadłości konsumenckiej przez sąd
  • pomocy w przygotowaniu niezbędnej dokumentacji, która stanowi załącznik do wniosku o upadłość konsumencką
  • sporządzeniu wniosku o upadłość konsumencką
  • reprezentacji w sądzie w trakcie rozprawy o ogłoszenie upadłości konsumenckiej.

Istnieje również możliwość podjęcia z nami współpracy po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej przez sąd lub w momencie, gdy pojawi się potrzeba wniesienia zażalenia na postanowienie o oddaleniu wniosku o upadłość.

Upadłość konsumencka na terenie całej Polski

Sprawy o upadłość konsumencką prowadzimy na terenie całego kraju, m.in. w takich miastach jak: Gdańsk, Warszawa, Poznań, Łódź, Wrocław, Kraków, Kielce, Białystok, Olsztyn, Bydgoszcz, Katowice i innych.

W zdecydowanej większości przypadków nasi klienci czują się znacznie pewniej, gdy jest z nimi profesjonalny pełnomocnik w trakcie rozprawy. Poczucie tego, że nad jej przebiegiem czuwa adwokat lub radca prawny dodaje pewności siebie i zwiększa komfort psychiczny każdego klienta.

Chcesz skorzystać z naszej pomocy w ogłoszeniu upadłości konsumenckiej?

Skontaktuj się z nami!